Promocja pracy w policji miała miejsce w liceum
Zachęcali do wstąpienia do służb
Trwa policyjna akcja edukacyjna mająca na celu zachęcić młodych ludzi do wybrania zawodu policjanta i policjantki. Służba w policji wymaga dużej odpowiedzialności i pełnić ją mogą tylko osoby odpowiednio silne fizycznie i odporne psychicznie. Jednakże jest to bardzo ważny zawód, bez którego nie można sobie wyobrazić bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Dlatego też kolejna już szkoła średnia gościła funkcjonariuszy, którzy opowiedzieli o swoim fachu. Tym razem akcja zawitała do I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.
Jak przebiegało spotkanie?
Do I LO zawitało troje funkcjonariuszy. Swoją prelekcję zaczęli od pokazania sprzętu używanego w pracy przez jednostki prewencji oraz objaśnili jego działanie. Oczywiście opowiedzieli o tym jak wygląda codzienność pracy mundurowego. Podawali przykłady ze swojego życia dotyczące tego jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Uczniowie poznali także kilka ciekawostek związanych z pracą policjanta. Następnie wzięli aktywny udział w prezentacjach.

Małe kroki w mowie, wielkie kroki w rozwoju dziecka
Ząbki rozwijają edukację: nowoczesne sale lekcyjne w Szkole Podstawowej nr 4
Odkryj Miejski Żłobek „Ząbkowskie Promyki” – idealne miejsce dla Twojego dziecka!
Remont Zespołu Szkół w Kozłach: nowa jakość edukacji!
Literatura jako punkt wyjścia do ważnych rozmów o rzeczywistości
Międzynarodowa wymiana uczniów w Ząbkach: nowe przyjaźnie i niezapomniane chwile
Zainspiruj się i rozwijaj z młodzieżą w Bardzo Młodej Kulturze!
Twórcza rewolucja w bibliotece: sezon pełen radości i inspiracji!
12 mln zł na rewitalizację Placu 3 Maja i kamienicy w Wołominie!
Lato w Dębinkach: Tańczymy na powitanie wakacji!