Promocja pracy w policji miała miejsce w liceum
Zachęcali do wstąpienia do służb
Trwa policyjna akcja edukacyjna mająca na celu zachęcić młodych ludzi do wybrania zawodu policjanta i policjantki. Służba w policji wymaga dużej odpowiedzialności i pełnić ją mogą tylko osoby odpowiednio silne fizycznie i odporne psychicznie. Jednakże jest to bardzo ważny zawód, bez którego nie można sobie wyobrazić bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Dlatego też kolejna już szkoła średnia gościła funkcjonariuszy, którzy opowiedzieli o swoim fachu. Tym razem akcja zawitała do I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.
Jak przebiegało spotkanie?
Do I LO zawitało troje funkcjonariuszy. Swoją prelekcję zaczęli od pokazania sprzętu używanego w pracy przez jednostki prewencji oraz objaśnili jego działanie. Oczywiście opowiedzieli o tym jak wygląda codzienność pracy mundurowego. Podawali przykłady ze swojego życia dotyczące tego jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Uczniowie poznali także kilka ciekawostek związanych z pracą policjanta. Następnie wzięli aktywny udział w prezentacjach.

Dorota Uścińska ponownie dyrektorem SP Nr 6 im. Małgorzaty Dydek na kolejne 5 lat
Ósmoklasiści z Zielonki kończą szkołę – gratulacje i nowe horyzonty
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie – nowa era dla edukacji w regionie
Małe kroki w mowie, wielkie kroki w rozwoju dziecka
Ząbki rozwijają edukację: nowoczesne sale lekcyjne w Szkole Podstawowej nr 4
Odkryj Miejski Żłobek „Ząbkowskie Promyki” – idealne miejsce dla Twojego dziecka!
Muzyczny i relaksujący weekend w Wołominie!
Tata z książką – uwiecznijcie wspólne chwile!