Z biegiem tygodnia patrona kierowców, Kościół apeluje o wsparcie misji „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”
Święty Krzysztof, którego patronat nad kierowcami i podróżnymi będzie upamiętniany w liturgii tego czwartku, 25 lipca, jest głównym bohaterem akcji charytatywnej promowanej przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji. Akcja nosi nazwę „Święty Krzysztof – jeden grosz za jeden kilometr”.
W okresie od 21 do 28 lipca obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa, który w tym roku ma szczególne znaczenie, jako że to już dwudziesta piąta edycja tego wydarzenia. Podczas tych dni, będących hołdem dla patrona kierowców i osób podróżujących, na całym świecie będą odbywały się modlitwy za bezpieczeństwo wędrujących oraz tych, którzy propagują Ewangelię.
Akcję „Razem niesiemy Chrystusa” promuje Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który pełni funkcję przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Zaznacza on, że pomoc potrzebna jest nie tylko na płaszczyźnie materialnej.
Biskup w swoim przesłaniu docenia ogromne wsparcie, które do tej pory otrzymali polscy misjonarze. Aktualnie 1690 z nich pracuje w 99 różnych krajach na całym świecie. Wyraził również potrzebę gorliwych modlitw o nowe powołania do służby w Kościele, szczególnie misyjnej (por. Łk 10,2). Jak podkreślił, istnieje ciągła potrzeba nowych misjonarzy, którzy będą gotowi stawić czoło wyzwaniom związanym z ewangelizacją najbardziej odległych zakątków świata.

Muzyczny i relaksujący weekend w Wołominie!
Tata z książką – uwiecznijcie wspólne chwile!
Muzyczne podsumowanie roku sekcji śpiewu w Wołominie
Literackie Odkrycia w Wołominie: Fascynujące Historie i Tajemnice w Dyskusyjnym Klubie Książki
Zainspiruj się i rozwijaj z młodzieżą w Bardzo Młodej Kulturze!
Święto Tatusiów – bohaterów naszych wspólnych chwil!
Dorota Uścińska ponownie dyrektorem SP Nr 6 im. Małgorzaty Dydek na kolejne 5 lat
Ósmoklasiści z Zielonki kończą szkołę – gratulacje i nowe horyzonty